Cake counter 1000x700x1200mm 2 shelves Mirror front LED - CEGN1000RF2
- Brand: CaterEq
- Product Code: CEGN1000RF2
- Mirror front
- Sides made of black glass
- Polyurethane insulation
- Digital thermostat
- LED lighting
- Fitted with castors
- Outer panelling made of stainless steel (AISI304)
- Chrome outer panelling
- Double glass with vacuum
- Convenction cooling
- Temperature range: +2°C to +10°C
- Automatic defrosting and defrost water evaporation
- 2 adjustable shelves
- Display area with lighting
- Electric connection: 230V / 1N / 50Hz
- Ambient temperature: Max +32°C / 50% humidity
- Meets CE standards (international TUV certificate)
- Produced in line with the hygiene and safety directives
- Material corresponds to the European Food Product Standards
| Dimensions / Weight | |
| Width | 1000mm |
| Depth | 700mm |
| Height | 1200mm |
| Power supply | |
| Power supply | 230V / 1 phase |
| Temperature | |
| Temperature | +2 to +8°C |