Cake counter Curved front 900x700x1200mm 2 shelves Black base LED - CEGN900C2BLACK
  • Brand: CaterEq
  • Product Code: CEGN900C2BLACK
  • Cyclopantane insulation
  • High quality digital thermostat
  • LED Lighting
  • Premium brand compressor
  • Fitted with castors
  • Double glass with vacuum
  • Convection cooling
  • Refrigerant: R290a (CFC-free)
  • Temperature range: +2°C to +8°C
  • Electric connection: 230V / 1N / 50Hz
  • CE certification
  • Produced in line with the hygiene and safety directives
  • Standard UK plug fitted
Documents
Dimensions / Weight
Volume 370 litres
Width 900mm
Depth 700mm
Height 1200mm
Weight 155kg
Power supply
Power supply 230V / 1 phase
Power 600W
Temperature
Temperature +2°C to +8°C
Defrost Automatic
Refrigerant R290a
Miscellaneous
Insulation Cyclopantane 60mm