Commercial Display Refrigerator with Double Glass door & Canopy 1000 litres Black - CEKLG1253
  • Brand: CaterEq
  • Product Code: CEKLG1253
  • 1000 litre capacity
  • Temperature: +2°c to +8°C
  • Exterior: Black
  • Interior: White
  • 2 hinged glass door
  • Digital temperature controller
  • 2 internal LED light with switch
  • LED canopy lighting
  • 10 shelves
  • 1253x750x2040mm
  • Max ambient temperature: +38°c
Please note: Due to operational noise levels this product may not be suitable for domestic use.
Please see under 'Specification' for detailed information.
Dimensions / Weight
Width 1253mm
Depth 750mm
Height 2040mm
Weight 175kg
Power supply
Power supply 230V / 1 phase
Controls
Controls Digital
Temperature
Temperature +2°C to +8°C