Industrial Shelving Unit Heavy duty 1830x915x1980mm 4 shelves 400 kg/shelf Powder coated steel - CETY9151830
  • Brand: CaterEq
  • Product Code: CETY9151830
  • Each reinforced shelf is tested up to 400 kgs of evenly distributed weight.
  • Heavy duty 1.5mm thick steel
  • 15mm thick shelf boards
Please see under 'Specification' for detailed information.
Dimensions / Weight
Width 1830mm
Depth 915mm
Height 1980mm
Assembly
Assembly Disassembled
Miscellaneous
Material (exterior) Powder coated steel (1.5mm)
Material (interior) Chipboard (15mm)