Cake counter 1500x730x1300mm 3 shelves Stainless steel base LED - CEGN1500RF3
  • Brand: CaterEq
  • Product Code: CEGN1500RF3
  • Sides made of black glass
  • Cyclopantane insulation
  • Digital thermostat
  • LED Lighting
  • Fitted with castors
  • Outer panelling made of stainless steel (AISI304)
  • Double glass with vacuum
  • Convenction cooling
  • Refrigerant: R290a (CFC-free)
  • Temperature range: +2°C to +8°C
  • Automatic defrosting and defrost water evaporation
  • 3 shelves
  • Electric connection: 230V / 1N / 50Hz
  • External dimensions: 1500 x 730 x 1300mm
  • Ambient temperature: Max +32°C
  • Volume: 670 litres
Dimensions / Weight
Volume 670 litres
Width 1500mm
Depth 730mm
Height 1300mm
Weight 213kg
Dimensions (interior) 1440x620x750mm
Power supply
Power consumption 7.9kW/24h
Power supply 230V / 1 phase
Power 640W
Temperature
Temperature +2 to +8°C
Miscellaneous
Insulation Cyclopantane 60mm