Cake counter Straight front 1000x730x1300mm 3 shelves Black base LED - CEGN1000R3BLACK
  • Brand: CaterEq
  • Product Code: CEGN1000R3BLACK
  • Cyclopantane insulation
  • High quality digital thermostat
  • LED Lighting
  • Premium brand compressor
  • Fitted with castors
  • Double glass with vacuum
  • Convection cooling
  • Refrigerant: R290a (CFC-free)
  • Temperature range: +2°C to +8°C
  • Electric connection: 230V / 1N / 50Hz
Dimensions / Weight
Volume 437 litres
Width 1000mm
Depth 730mm
Height 1300mm
Weight 168kg
Power supply
Power supply 230V / 1 phase
Power 600W
Temperature
Temperature +2°C to +8°C
Miscellaneous
Insulation Cyclopantane 60mm