Cake counter Curved front 1800x730x1200mm 2 shelves Black base LED - CEGN1800C2BLACK
- Brand: CaterEq
- Product Code: CEGN1800C2BLACK
- Cyclopantane insulation
- High quality digital thermostat
- LED Lighting
- Premium brand compressor
- Fitted with castors
- Double glass with vacuum
- Convection cooling
- Refrigerant: R290a (CFC-free)
- Temperature range: +2°C to +8°C
- Electric connection: 230V / 1N / 50Hz
| Dimensions / Weight | |
| Volume | 790 litres |
| Width | 1800mm |
| Depth | 730mm |
| Height | 1200mm |
| Weight | 205kg |
| Power supply | |
| Power supply | 230V / 1 phase |
| Power | 700W |
| Temperature | |
| Temperature | +2°C to +8°C |
| Miscellaneous | |
| Insulation | Cyclopantane 60mm |