Stick blender / Hand mixer 550W Mixer stick 250mm - CEHM550WA
  • Brand: CaterEq
  • Product Code: CEHM550WA
  • 550 to 700W
  • 3000-16000 rpm
  • 250mm stick
  • Removable parts for easy cleaning
Please see under 'Specification' for detailed information.
Dimensions / Weight
Dimensions 306 x 873mm (Blender head)
Length 250mm (Stick)
Weight 2kg
Power supply
Power supply 230V / 1 phase
Power 550W to 700W