Commercial Bag Sealer 300mm - CEPFS300
  • Brand: CaterEq
  • Product Code: CEPFS300
This professional bag sealer is a fast and convenient solution for quickly sealing food packing bags. Able to seal bags measuring up to 300mm wide, the and sealer leaves a clear, complete seal across the whole bag, to prevent bags leaking from the seal.
  • Seal width: 300mm
  • Stainless steel
  • Net weight: 3.5kg
  • Dimensions: 442x84x155mm
  • Power: 380W
Please see under 'Specification' for detailed information.
Dimensions / Weight
Width 442mm
Depth 84mm
Height 155mm
Weight 3.5kg
Power supply
Power supply 220V / 1 phase
Power 380W