Commercial Bag Sealer 200mm - CEPFS200
  • Brand: CaterEq
  • Product Code: CEPFS200
This professional bag sealer is a fast and convenient solution for quickly sealing food packing bags. Able to seal bags measuring up to 200mm wide, the and sealer leaves a clear, complete seal across the whole bag, to prevent bags leaking from the seal.
  • Seal width: 200mm
  • Stainless steel
  • Net weight: 2.2kg
  • Dimensions: 319x75x144mm
  • Power: 310W
Please see under 'Specification' for detailed information.
Dimensions / Weight
Width 319mm
Depth 75mm
Height 144mm
Weight 2.2kg
Power supply
Power supply 220V / 1 phase
Power 310W