Premium Commercial Gas Griddle Smooth plate 3 burners 8.25kW Countertop - CEYGPL800
- Brand: CaterEq
- Product Code: CEYGPL800
- Gas type: Natural Gas & LPG
- Smooth plate
- Oil drip tray
- 8250W
- 6mm thick stainless steel cooking surface
- Independent burners with separate ignition
Please see under 'Specification' for detailed information.
| Dimensions / Weight | |
| Width | 800mm |
| Depth | 530mm |
| Height | 235mm |
| Power supply | |
| Power supply | Gas (natural gas/LPG) |
| Power | 8250W |