Cake counter 1800x730x1300mm 3 shelves Stainless steel base LED - CEGN1800RF3
- Brand: CaterEq
- Product Code: CEGN1800RF3
- Sides made of black glass
- Cyclopantane insulation
- Digital thermostat
- LED Lighting
- Fitted with castors
- Outer panelling made of stainless steel (AISI304)
- Double glass with vacuum
- Convenction cooling
- Refrigerant: R290a (CFC-free)
- Temperature range: +2°C to +8°C
- Automatic defrosting and defrost water evaporation
- 3 shelves
- Electric connection: 230V / 1N / 50Hz
- External dimensions: 1800 x 730 x 1300mm
- Ambient temperature: Max +32°C
| Dimensions / Weight | |
| Volume | 720 litres |
| Width | 1800mm |
| Depth | 730mm |
| Height | 1300mm |
| Weight | 232kg |
| Dimensions (interior) | 1740x620x750mm |
| Power supply | |
| Power supply | 230V / 1 phase |
| Power | 660W |
| Temperature | |
| Temperature | +2 to +8°C |
| Miscellaneous | |
| Insulation | Cyclopantane 60mm |