Back bar cooler 2 sliding doors 200 litres Black - CEGN220HS
- Brand: CaterEq
- Product Code: CEGN220HS
- Temperature: +2 to +8℃
- Dimensions: 900*505*875
- Dimensions (interior): 814*390*698
- Actual Display Area: 814*360*698
- Design Indoor Ambient Condition: 28ºC / 55RH %
- Refrigerant: R600a
- Volume (Gross/Net): 220/200 litres
- No. of Shelves: 2 per door
- Outside Material: Black painted steel + Tempered Glass + PVC
- Inside Material: Hammered Aluminium + Chrome Shelves
- Power Supply: 220V-240V/50HZ
- Insulation Material: Cyclopantane
- Insulation Thickness: 45mm
- Weight (Net/Gross): 57kg/64kg
- Nos of Lights: 1 x LED light
- Watts / light: 8W
- Cooling Capacity: 48W
- CNo of fans/ Motors: 1pcs
- Motor Watts: 20W
- No of fans/ Motors: 1pcs
- Motor Watts: 19W
- Nos of Defrost Heater: On both doors
- Watts / Heater: 85W/m2
- Temperature Indicator: Digital
Documents
| Dimensions / Weight | |
| Width | 900mm |
| Depth | 505mm |
| Height | 875mm |
| Weight | 57kg |
| Power supply | |
| Power supply | 230V / 1 phase |
| Power | 195W |
| Controls | |
| Controls | Digital temperature control with LED display |
| Temperature | |
| Max temperature (room) | +35°C |
| Temperature | +2°C to +8°C |