Professional Natural gas Stock pot stove 10kW - CENRC580
- Brand: CaterEq
- Product Code: CENRC580
- Dimensions: 580x580x385mm
- Power: 10kW
- Power supply: Natural gas (LPG convertible)
- Heavy duty top cast iron
- Easy to clean and hygienic
- Stainless steel body
Documents
Please see under 'Specification' for detailed information.
| Dimensions / Weight | |
| Width | 580mm |
| Depth | 580mm |
| Height | 385mm |
| Weight | 30kg |
| Power supply | |
| Power supply | Gas (natural gas/LPG) |
| Power | 10000W |