Commercial Display Refrigerator with Triple Glass door 1530 litres Black - CEKXG1880
  • Brand: CaterEq
  • Product Code: CEKXG1880
  • 1530 litre capacity
  • Temperature: +2°c to +8°C
  • Exterior: Black
  • Interior: White
  • 3 hinged glass doors
  • Digital temperature controller
  • 4 LED lights with switch
  • 15 shelves
  • 1880x710x2040mm
  • Max ambient temperature: +38°c
Documents
Please note: Due to operational noise levels this product may not be suitable for domestic use.
Please see under 'Specification' for detailed information.
Dimensions / Weight
Width 1880mm
Depth 710mm
Height 2040mm
Weight 235kg
Power supply
Power supply 230V / 1 phase
Energy class C
Temperature
Temperature +2°C to +8°C