Commercial Display Refrigerator with Triple Glass door 1530 litres Black - CEKXG1880
- Brand: CaterEq
- Product Code: CEKXG1880
- 1530 litre capacity
- Temperature: +2°c to +8°C
- Exterior: Black
- Interior: White
- 3 hinged glass doors
- Digital temperature controller
- 4 LED lights with switch
- 15 shelves
- 1880x710x2040mm
- Max ambient temperature: +38°c
Please note: Due to operational noise levels this product may not be suitable for domestic use.
Please see under 'Specification' for detailed information.
| Dimensions / Weight | |
| Width | 1880mm |
| Depth | 710mm |
| Height | 2040mm |
| Weight | 235kg |
| Power supply | |
| Power supply | 230V / 1 phase |
| Energy class | C |
| Temperature | |
| Temperature | +2°C to +8°C |