Cake counter 1800x730x1200mm 2 shelves Mirror front LED - CEGN1800RF2
- Brand: CaterEq
- Product Code: CEGN1800RF2
- Mirror front
- Sides made of black glass
- Polyurethane insulation
- Digital thermostat
- Lighting
- Fitted with castors
- Outer panelling made of stainless steel (AISI304)
- Chrome outer panelling
- Double glass with vacuum
- Convenction cooling
- Refrigerant: R 134a (CFC-free)
- Temperature range: +2°C to +10°C
- Automatic defrosting and defrost water evaporation
- 2 adjustable shelves
- Display area with lighting
- Output: 800W
- Electric connection: 230V / 1N / 50Hz
- External dimensions: 1800 x 730 x 1200mm
- Gross weight: 140 kg
- Ambient temperature: Max +32°C / 50% humidity
- Meets CE standards (international TUV certificate)
- Produced in line with the hygiene and safety directives
- Material corresponds to the European Food Product Standards
| Dimensions / Weight | |
| Width | 1800mm |
| Depth | 730mm |
| Height | 1200mm |
| Weight | 217kg |
| Dimensions (interior) | 1740x620x650mm |
| Power supply | |
| Power supply | 230V / 1 phase |
| Temperature | |
| Temperature | +2 to +8°C |