Cake counter 900x700x1200mm 2 shelves Mirror front LED - CEGN900RF2
  • Brand: CaterEq
  • Product Code: CEGN900RF2
  • Mirror front
  • Sides made of black glass
  • Polyurethane insulation
  • Digital thermostat
  • LED lighting
  • Fitted with castors
  • Outer panelling made of stainless steel (AISI304)
  • Chrome outer panelling
  • Double glass with vacuum
  • Convenction cooling
  • Temperature range: +2°C to +10°C
  • Automatic defrosting and defrost water evaporation
  • 2 adjustable shelves
  • Display area with lighting
  • Electric connection: 230V / 1N / 50Hz
  • External dimensions: 900 x 700 x 1200mm
  • Ambient temperature: Max +32°C / 50% humidity
  • Produced in line with the hygiene and safety directives
  • Material corresponds to the European Food Product Standards
Documents
Dimensions / Weight
Width 900mm
Depth 700mm
Height 1200mm
Power supply
Power supply 230V / 1 phase
Temperature
Temperature +2 to +8°C